Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Armáda se rozloučila s letouny Jak-40

Domácí
Armáda v úterý na vojenském letišti v pražských Kbelích slavnostně ukončila provoz dopravního letounu Jak-40. Česko tyto stroje sovětské výroby využívalo pro přepravu vojáků, ústavních činitelů a dalších lidí. Dvěma letounům vyrobeným na konci 70. let nyní skončila životnost a další modernizace by byla nákladná, armáda se je proto rozhodla vyřadit

Další videa

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.