Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Na nový most přes trať a řeku v Blansku vyjela první auta

Domácí
Na nový most, který spojuje Blansko se Starým Blanskem přes železniční koridor a Svitavu, vyjela první auta. Na most čekali obyvatelé města 70 let, stavět se začal loni v červenci. Díky němu už nebude nutné přejíždět přes železniční přejezd u zastávky Blansko město. Unikátní byla zejména metoda umístění nového mostu, nad řeku i trať totiž dělníci ocelovou část mostu vysouvali z jednoho břehu na druhý po speciální rampě.

Další videa

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.