Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Na Moravu přilétly labutě, které žijí v ruské tundře

Domácí
Poprvé od roku 2001 zavítaly na střední Moravu labutě malé. Ornitologové na ně narazili na Moravičanském jezeře u Mohelnice na Šumpersku. Běžně žijí v tundře na severu Ruska v mokřadech při Severním ledovém oceánu, na zimu táhnou na pobřeží Německa, Velké Británie a Irska. Do střední Evropy se však zatoulají jen velmi ojediněle.
video: Jiří Šafránek - MOS ČSO
Články s tímto videem na iDNES.cz Sdílet video

Další videa

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.