Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Polsko v říjnu 1938 anektovalo Těšínsko

Domácí
Osmdesát let uplynulo od vstupu polské armády na Těšínsko. Polsko využil nátlaku nacistického Německa a mnichovského diktátu k obsazení území, které si dlouhodobě nárokovalo a nesouhlasilo s rozhodnutím mírové konference z roku 1920, která Těšínsko rozdělilo mezi Polsko a Československo. Polonizace Těšínska skončila už o necelý rok později po útoku Německa na Polsko a po 2. světové válce se hranice vrátily do předmnichovské podoby.

Další videa

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.