Železniční stanice Praha-Vršovice leží na trati 220 z Prahy hlavního nádraží do Českých Budějovic. Začíná tady také slavný Posázavský Pacifik, tedy trať 210 do Čerčan a do Dobříše.
I když to tak na první pohled nevypadá, je stanice Praha-Vršovice jednou z nejvytíženějších u nás. Přes její obvod totiž směřují soupravy na odstavné nádraží Praha-Jih. Nádraží je přímou kolejí spojené také se stanicí Praha-Smíchov.
Stanice byla uvedena do provozu dlouhých 9 let po zprovoznění dráhy císaře Františka Josefa do Českých Budějovic, tedy v roce 1880, a několikrát měnila svůj název. Původně se jmenovala Nusle, za první republiky Nusle - Vršovice, svoje definitivní jméno získala stanice až během druhé světové války.
Když budete náš přímý přenos sledovat pozorně, uvidíte motorové vozy řad 810, 814/914, ale také dvoupatrové vagony Bmto tažené legendárními Brejlovci. Trasu do Benešova brázdí elektrické CityElefanty, do Českých Budějovic klasické soupravy v čele s elektrickými lokomotivami řady 362 nebo 380. Za pár měsíců začne v obvodu stanice Praha-Vršovice rekonstrukce IV. tranzitního koridoru, takže k zahlédnutí budou také pracovní vlaky. Těšte se.
Sdílet video na FBOdjezdDeparture | Čas | Zpoždění | Nástupiště / kolej | |
---|---|---|---|---|
Kam | ||||
ČERČANY | Os Os 9059 osobní vlak
| 10:00 | 20 min | |
BENEŠOV U PRAHY | Os Os 2529 osobní vlak
| 10:26 | / 2 | |
PRAHA HL.N. | Os Os 2524 osobní vlak
| 10:30 | / 1 | |
DOBŘÍŠ | Os Os 19055 osobní vlak
| 10:30 | ||
ČESKÉ BUDĚJOVICE | R R 713 Vltava rychlík
| 10:51 | / 2 | |
LUHAČOVICE | R R 889 Slovácký expres rychlík
| 10:52 | ||
BENEŠOV U PRAHY | Os Os 2531 osobní vlak
| 10:56 | / 2 | |
PRAHA HL.N. | Os Os 19010 osobní vlak
| 10:59 | ||
PRAHA HL.N. | Os Os 2526 osobní vlak
| 11:00 | / 1 | |
ČERČANY | Os Os 9061 osobní vlak
| 11:00 |
PříjezdArrival | Čas | Zpoždění | Nástupiště / kolej | |
---|---|---|---|---|
Odkud | ||||
Praha hl.n. | Os Os 9059 osobní vlak
| 9:59 | 20 min | |
Brno hl.n. | R R 872 Svitava rychlík
| 10:14 | ||
Praha hl.n. | Os Os 2529 osobní vlak
| 10:25 | / 2 | |
Praha hl.n. | Os Os 19055 osobní vlak
| 10:29 | ||
Benešov u Prahy | Os Os 2524 osobní vlak
| 10:30 | / 1 | |
Praha hl.n. | R R 713 Vltava rychlík
| 10:50 | / 2 | |
Praha hl.n. | Os Os 2531 osobní vlak
| 10:55 | / 2 | |
Praha hl.n. | Os Os 9061 osobní vlak
| 10:59 | ||
Dobříš | Os Os 19010 osobní vlak
| 10:59 | ||
Benešov u Prahy | Os Os 2526 osobní vlak
| 11:00 | / 1 |