Premium

Získejte všechny články
jen za 49 Kč/měsíc

Bosna si připomíná 30 let od genocidy ve Srebrenici

Zahraniční
Válka v Bosně a Hercegovině skončila před třiceti lety, ale některé rány se dosud nezahojily a situace se znovu vyostřuje. 11. července si připomínáme genocidu ve Srebrenici roku 1995. Srbské vojenské jednotky tehdy během několika dnů zavraždili přes osm tisíc lidí, především mužů a chlapců, všichni byli bosenští muslimové. Prokazatelně je to nejhorší masakr v Evropě od druhé světové války.

Další videa

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.