Železniční stanice Praha-Smíchov leží na trati 170 rychlostního koridoru, trati 170 Praha - Beroun - Plzeň. Vychází z ní také takzvaná Hrbatá dráha, trať 173 Praha - Nučice - Beroun a mimo záběr také legendární Pražský Semmering.
Stanice byla dlouhá léta známa jako Nádraží západní dráhy. V době jeho vzniku, v roce 1862 totiž trať z Plzně končila ještě před hradbami. Současný název Praha-Smíchov nádraží dostalo až v roce 1941.
Prostřednictvím kamery iDNES.tv máte jedinečnou možnost vidět celou řadu strojů všech trakcí. Na trať podél Berounky vyráží Cityelefanty, elektrické jednotky řady 471, na rychlících a expresech do Plzně lokomotivy řady 362 a do Františkových Lázní Pendolino. Budějovický rychlík přes Písek tahají motorové jednotky Arrivy, po Hrbaté dráze do Berouna jezdí tam a zpět Regionovy. A to není zdaleka vše, do záběru občas zajedou i Vectrony, Traxxy nebo Peršingy společnosti Regiojet. Jako velký bonus pro vás máme i parní trakci, v nedaleké Výtopně Zlíchov má svoje sídlo parní lokomotiva 213.902, která v sezóně vyjíždí ze Smíchova v rámci zážitkových vlaků.
Nonstop přenos vám přinášíme právě díky Výtopně Zlíchov. Je to jediný objekt původní Pražsko-duchcovské dráhy, který se v obvodu stanice zachoval. Byly v ní deponovány salonní a vládní vagony, montovaly se tam elektrické jednotky pro Tatranské železnice. Od roku 1999 zde sídlí železniční nadšenci, kteří Výtopnu Zlíchov provozují dodnes. Společnost Zababa kromě pravidelných prohlídek také provozuje vlaky na objednávku, parní i motorové.
Sdílet video na FBOdjezdDeparture | Čas | Zpoždění | Nástupiště / kolej | |
---|---|---|---|---|
Kam | ||||
ČESKÝ BROD | Os Os 8845 osobní vlak
| 14:30 | 5 min | 2 / 1 |
CHEB | IC IC 560 Západní expres Intercity
| 14:33 | 3 / 2 | |
ŘEVNICE | Os Os 9946 osobní vlak
| 14:36 | 2 / 7 | |
BEROUN | Os Os 19914 osobní vlak
| 14:46 | 3 / 6 | |
RUDNÁ U PRAHY | Os Os 25818 osobní vlak
| 14:47 | 3 / P8 | |
KARLŠTEJN | Os Os 8846 osobní vlak
| 14:53 | 3 / 2 | |
ČESKÝ BROD | Os Os 8847 osobní vlak
| 15:00 | 1 / 9 | |
KLATOVY | R R 762 Berounka rychlík
| 15:03 | 2 / 1 | |
ŘEVNICE | Os Os 9948 osobní vlak
| 15:06 | 2 / 7 | |
PRAHA HL.N. | IC IC 561 Západní expres Intercity
| 15:15 | 2 / 1 | |
NUČICE ZAST. | Os Os 19964 osobní vlak
| 15:16 | 3 / 6 | |
KARLŠTEJN | Os Os 8848 osobní vlak
| 15:23 | 3 / 2 | |
ČESKÉ BUDĚJOVICE | R R 1172 rychlík
| 15:29 | 3 / 2 | |
ČESKÝ BROD | Os Os 8849 osobní vlak
| 15:30 | 2 / 1 | |
MÜNCHEN HBF | EC EC 352 Bavorský expres Eurocity
| 15:33 | 3 / 2 | |
ŘEVNICE | Os Os 9950 osobní vlak
| 15:36 | 2 / 7 |
PříjezdArrival | Čas | Zpoždění | Nástupiště / kolej | |
---|---|---|---|---|
Odkud | ||||
Karlštejn | Os Os 8845 osobní vlak
| 14:30 | 2 / 1 | |
Praha hl.n. | IC IC 560 Západní expres Intercity
| 14:31 | 3 / 2 | |
Řevnice | Os Os 9945 osobní vlak
| 14:40 | 2 / 7 | |
Nučice | Os Os 19961 osobní vlak
| 14:41 | 3 / 6 | |
Klatovy | R R 765 Berounka rychlík
| 14:46 | 2 / 1 | |
Český Brod | Os Os 8846 osobní vlak
| 14:52 | 3 / 2 | |
Karlštejn | Os Os 8847 osobní vlak
| 15:00 | 1 / 9 | |
Rudná u Prahy | Os Os 25817 osobní vlak
| 15:09 | 3 / P8 | |
Řevnice | Os Os 9947 osobní vlak
| 15:10 | 2 / 7 | |
Beroun | Os Os 19919 osobní vlak
| 15:11 | 3 / 6 | |
Cheb | IC IC 561 Západní expres Intercity
| 15:15 | 2 / 1 | |
Český Brod | Os Os 8848 osobní vlak
| 15:22 | 3 / 2 | |
Praha hl.n. | R R 1172 rychlík | 15:27 | 3 / 2 | |
Karlštejn | Os Os 8849 osobní vlak
| 15:30 | 2 / 1 | |
Praha hl.n. | EC EC 352 Bavorský expres Eurocity
| 15:31 | 3 / 2 | |
Řevnice | Os Os 9949 osobní vlak
| 15:40 | 2 / 7 |